Sylwester w Słowenii

Sylwester w Słowenii? Czemu nie!? Będzie można z jednej strony powitać Nowy Rok inaczej niż zwykle, a z drugiej zrobić sobie od razu miły urlop zimowy. W Słowenii jest bowiem zimą bardzo ładnie i ciekawie.

Oczywiście trzeba pomyśleć o noclegach w Słowenii, jeśli wyjeżdża się tam na Sylwestra. Zawsze można skorzystać po prostu z możliwości wzięcia udziału w zorganizowanym wyjeździe. Takich ofert nie brakuje już na kilka miesięcy przed grudniem. Natomiast w razie czego zawsze można też poszukać oferty last minute. Obejmuje ona zakwaterowanie i kilka noclegów w hotelu, wyżywienie oraz bal sylwestrowy. Podczas takiego przyjęcia hotelowego można liczyć na muzykę na żywo, tańce, zabawy oraz pyszne specjały kuchni słoweńskiej. Na pewno będzie to coś nieco innego niż w polskiej restauracji czy hotelu, a zawsze dobrze jest próbować nowych rzeczy. Skoro wyjeżdża się do Słowenii na kilka dni, to warto na pewno skorzystać z możliwości zjeżdżania po stokach alpejskich.

Ośrodki narciarskie na Słowenii są usytuowane w malowniczym otoczeniu. Oprócz przyjemności z samej jazdy można cieszyć się również pięknymi widokami. W zależności od tego w jakim regionie znajduje się ośrodek klimat może być nieco inny. Bez wątpienia pewnym atutem sylwestrowych wyjazdów w Alpy słoweńskie jest to, że płaci się tam mniej niż w Szwajcarii czy we Włoszech. W ogóle można korzystać tutaj ze stoków w Alpach Julijskich, Kamnicko–Savinjskich i Karavankach. Natomiast oczywiście stoki są bardzo dobrze przygotowane i oświetlone. W Sylwestra można więc zjeżdżać do późnych godzin nocnych. Ponieważ słoweńskie ośrodki narciarskie są rzeczywiście mocno nastawione na zadowalanie turystów, to można tutaj liczyć również na inne atrakcje, takie chociażby jak możliwość korzystania z zabiegów SPA. Do najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych ze względu na doskonałe warunki zjazdowe czy trasy biegowe należą ośrodki Kanin, Vogel, Rogla, Mariborsko Pohorje, Krvavec, Kranjska Góra. Jak więc widać jest to istny raj dla wielbiciele białego szaleństwa.