Tanie noclegi, apartamenty, kempingi

Gdzie najlepiej nocować jeśli wybieramy się do Słowenii? Oczywiście każdemu turyście zależy na tym, aby koszty noclegów były jak najniższe, a warunki stosunkowo dobre. Latem można na pewno skorzystać z kempingu, ale całkiem ciekawą propozycją są też apartamenty.

Słoweńskie apartamenty to po prostu mieszkania, które są całkowicie wyposażone, jednak ich standard można określić jako „normalny”. Nie są to w każdym razie bardzo ekskluzywne mieszkania. Dzięki temu wiele osób może pozwolić sobie na korzystanie z nich podczas wakacji w Słowenii. Jeśli planujemy na przykład pobyt w Lublanie za apartament trzeba będzie zapłacić około 18,00 euro za 1 dzień od osoby. Mają zwykle dwa pokoje, kuchnię i łazienkę. Z pewnością dużą zaletą apartamentów jest to, że wiele posiłków można przygotować samodzielnie. Nie jest się też ograniczonym przez wyznaczone z góry godziny śniadania, obiadu czy kolacji. Natomiast trzeba wówczas oprócz cen noclegów oraz kosztów dojazdu i opłat drogowych, uwzględnić także jedzenie, które będzie się kupowało samodzielnie. O ile podróż i przemieszczanie się po Słowenii uzależnione jest od różnych czynników, to przykładowe ceny jedzenia można skalkulować z góry. Dobry obiad można zjeść już od 10,00 euro, chyba że ktoś nastawia się na eleganckie restauracje, wtedy będzie trzeba zapłacić trochę więcej. Warto też skosztować przy okazji lokalnego wina. Orientacyjne ceny podstawowych produktów kształtują się natomiast następująco: woda mineralna (0,5l) 0,4 euro, mleko (1l) 1,00 euro, chleb 1,5 euro, bułka 0,35 euro, twarożek 1,25 EUR, żółty ser (1 kg) 8,00 euro, kiełbasa (1 kg) 10,00 euro, banany (1 kg) 1,00 euro, piwo (0,5l) 0,91 euro, wino (0,75l) 6,00 euro.

Jeśli chodzi o inne możliwości noclegów na pewno warto rozważyć pensjonat, gdzie średnia cena za nocleg od osoby to 15,00 euro. Hotele są oczywiście droższe. Cena schodzi raczej poniżej 25,00 euro, ale w większości hoteli jest to przynajmniej 50,00 euro. Za to opłaca się nocować na wspomnianym już kempingu, bo można znaleźć takie miejsca, gdzie jedna osoba zapłaci 15,00 euro za nocleg. Ogólnie ceny noclegów w Słowenii nie są może bardzo tanie, ale jeśli trochę się poszuka można znaleźć korzystną ofertę. Oczywiście w sezonie od lipca do września ceny są wyższe.